Veritabanı Yedekleme Yönetimi Sistemi

Veritabanı Yedekleme Yönetimi; verilerinizin otomatik olarak ve günlük yedeğini alır. Herhangi bir problem anında, verilerinizin yedekten geri döndürülmesini sağlayarak iş akışının devamlılığına imkan tanır ve hızlı bir şekilde çözüm üretir.


Veritabanı Yedekleme Yönetimi Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

  • FTP: Veri tabanı yedek dosyalarınız internet üzerinden güvenli bir FTP sunucusuna aktarılır. Aktarma işlemi bittikten sonra, dosyalar FTP sunucusunda internet erişimi olmayan güvenli bir yere aktarılır. Verilerinizin yedeklenme süresi günlük olarak temel alınmış olup; veri boyutuna ve internet bağlantınızın hızına göre değişiklik gösterebilir.

  • Network Diski: Veri tabanınız ağınıza bağlanan özel bir sabit diske yedeklenir. Bu sabit disk, CMT tarafından hazırlanan özel bir programla çalıştığı için izinsiz kullanıcıların veri tabanı yedek dosyalarına erişmesi mümkün değildir.

  • HDD: Bu seçenekte şifrelenmiş yedek dosyalarınız sizin istediğiniz bir veya birden fazla klasöre kopyalanır. Böylece bilgi işlem bölümü yedek dosyalarına ihtiyaç duyduğunda anında dosyalara erişebilir. Bilgi işlem bölümünün yedek dosyalarını kullanabilmesi için dosyaların şifresini bilmesi gerekmektedir.